Şehir Hastaneleri

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde Aynı Günde İki Ayrı Hastanın Kalp Kapağı Ameliyatsız Değiştirildi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanemizde bir günde iki ayrı hastanın kalp kapağı ameliyatsız bir şekilde değiştirildi.

Hastanemize nefes darlığı, çabuk yorulma gibi gibi şikâyetlerle başvuran ve ileri derecede kalp kapağı darlığı tespit edilen iki hastaya, aynı gün içerisinde anjiografik kapalı yöntemle yeni kalp kapağı takıldı.

Barındırdığı teknolojik altyapı ve deneyimli klinik ekipleriyle bölgenin sağlık merkezi konumuna yükselen Şehir Hastanemizde üst düzey teknik ve deneyim gerektiren ameliyatlar yapılıyor. Kısa süre önce ilki gerçekleştirilen “ameliyatsız kalp kapağı değiştirilmesi” işlemi benzer şikâyetlerle hastanemize başvuran Reşit Demir (68) ve Hüseyin Akgün (76) adlı iki hastaya daha uygulanarak hastalar sadece 2 gün hastanede müşahade altında tutulduktan sonra şifa ile taburcu edildi.

Anjiyografik yöntemle kapalı kalp kapağı değiştirme işlemini artık rutin olarak başarı ile uyguladıklarını vurgulayan Kardiyoloji Uzmanı Dr.Onur TAŞAR “ kliniğimize nefes darlığı, çabuk yorulma, çarpıntı gibi kardiyolojik şikâyetlerle başvuran iki hastamızda, yaptığımız tetkiklerden sonra ileri derecede aort kapak darlığı olduğunu tespit ettik.”

“Günlük aktivitelerini gerçekleştiremeyen hastalarımız Reşit Bey ve Hüseyin Bey’in kalp kapaklarının değiştirilmesine karar verdik. Kardiyoloji kliniğimize aynı gün başvuran hastalarımızı ön hazırlık sürecinin tamamlanmasının ardından operasyona aldık. İki hastamıza yaklaşık 45’ er dakika süren işlem ile yeni kapakları implante edilerek tedavilerini tamamlandık. Hastalarımızı bir gün yoğun bakım ve bir gün de serviste müşahade altında tuttuktan sonra şifa ile taburcu ettik.”şeklinde konuştu.

Uyguladıkları yöntemin hastalar açısından da oldukça konforlu olduğunu ve hastanede yatış süresini kısalttığını belirten Taşar, bu yöntemi Şehir Hastanelerinin beraberinde getirdiği modern “Hibrit Anjio” üniteleri sayesinde başarı ile uyguladıklarını sözlerine ekledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu