HastanelerKimdir?Manşet HaberŞehir Hastaneleri

Antalya Şehir Hastanesi Başhekimi kim?

Antalya Şehir Hastanesi Başhekimi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Antalya Şehir Hastanesi koordinatör başhekimi kim? Genel Hastane başhekimi kim?  Hastanesi başhekimi kim? Antalya şehir hastanesinin başhekimi ve diğer hizmet veren kulelerin başhekimleri kim? İşte merak edilen detaylar…

Antalya Şehir Hastanesi Başhekimi kim?

Antalya Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından 2023 Yılında hizmete açılmıştır. Antalya şehir hastanesi Koordinatör Başhekimi Doç.Dr. Nedim ONGUN ’dur.

Doç. Dr. Nedim ONGUN Kimdir?

Doç.Dr. Nedim Ongun, 1985 yılında Burdur’da doğdu ve eğitimine memleketinde başladı. İlk ve orta öğrenimini Burdur’da tamamladıktan sonra lise eğitimini Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi’nde aldı. Tıp tutkusuyla dolu olan Ongun, 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve meslek hayatına başladı.

Kariyerine Burdur Ağlasun İlçe Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak adım atan Ongun, daha sonra nöroloji alanında uzmanlaşma kararı aldı. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamlayarak 2014 yılında Nöroloji Uzmanı unvanını kazandı.

Mecburi hizmetini Denizli Devlet Hastanesi ve Bilecik Devlet Hastanesi’nde Nöroloji uzmanı olarak tamamlayan Ongun, akademik ve yönetimsel anlamda kendisini geliştirmeye devam etti. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ön lisans bölümünü, ardından 2015 yılında İşletme lisans bölümünü tamamladı.

2016 yılından bu yana Burdur Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Nedim Ongun, tıp alanındaki bilgi ve deneyimini hastane yönetimine de aktarmak amacıyla 14 Nisan 2020 tarihinde Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atanmıştır.
2023 tarihinden itibaren Antalya Şehir Hastanesi başhekimliği görevine  atanmıştır…

Nedim Ongun’un ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış makaleleri, bilimsel toplantılarda yaptığı konuşma, sunum ve bildirilerle tanınması, akademik dünyadaki etkisini de göstermektedir. Ayrıca, İngilizce diline hakim olması da uluslararası alanda etkileşim sağlamasına olanak tanımaktadır.

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nın 29 Mayıs 2020 tarihli değerlendirmesi sonucunda Nöroloji alanında Doçent Doktor unvanını alan Nedim Ongun, aynı zamanda evli ve bir çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu