Manşet HaberSağlık Personeli HaberYönetmelik

Aile Hekimlerine Ek Ödeme Yapılacak!

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var
Sağlık Bakanlığından aile hekimlerine  ek ödeme kararı çıktı. Sağlık Bakanlığı sözleşmeli aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarına covid-19 aşısı  ödemesi yapacak. Peki Aile hekimlerine ek ödeme ne zaman yatacak?

Aile hekimlerine ek ödeme olacak mı?

Covid-19 aşısı uygulamaları ile iş yükleri iyice artan aile hekimlerine 1 Temmuz 2021’den itibaren 3 ay süreyle, aylık net 3 bin liraya kadar, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına da 1500 liraya kadar ilave ödeme yapılabilecek.

Aile hekimlerine aşı ödemesi

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19 aşısı uygulamaları kapsamında, 1 Temmuz 2021’den itibaren 3 ay süreyle, sözleşmeli aile hekimlerine aylık net 3 bin liraya kadar, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına da 1500 liraya kadar ilave ödeme yapılabilecek. Ödeme 3 ay sürecek.
Resmi Gazete’de yayımlanan Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, yürürlüğe girdi.

Bu yönetmeliğe  göre, “1.7.2021 tarihinden geçerli olmak üzere 3 ay süreyle sözleşmeli aile hekimlerine net aylık 3 bin TL’ye kadar, sözleşmeli aile sağlığı çalışanlarına net aylık 1500 TL’ye kadar Covid-19 aşısı yapılması hususu dikkate alınarak Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen tutarda ilave ödeme yapılabilir.”

Bu kapsamda yapılacak ilave ödemenin brüt tutarı ile devletçe karşılanacak sosyal güvenlik primi veya kesenekleri toplamı ilgili maddelerde dikkate alınacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu