Manşet HaberŞehir Hastaneleri

Avrupa’nın En Büyük Şehir Hastanesi 14 Mart Tıp Bayram’ında Açılacak

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

CNN TÜRK Muhabiri Duygu Ayaz’ın haberine göre,
Ankara Şehir Hastanesi‘ne Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara yüksek ihtisas eğitim ve araştırma hastanesi taşındı hasta kabulleri başladı.

Sağlık Web Haber – Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

Hastaları her binada akıllı ekran uygulamaları karşılıyor. Tüm hastanelerin taşınma işlemi tamamlandığında günlük 40 bin poliklinik hastanın tedavi edilebilecek. Ayrıca, toplam 131 ameliyathanede günlük 650 ameliyat yapılabilecek.

İlk organ nakli yapıldı

Hastanedeki ilk organ nakli ameliyatı da gerçekleştirildi. Kanser hastası bir hastaya abisinden karaciğer nakli yapıldı. Hastane sağlık turizmininde merkezinde olacak. Şimdiden bunun için hastalar gelmeye başladı. O hastalardan biri ise Afganistan’dan gelen Aga Muhammet. O da Ankara Şehir Hastanesinde ilk böbrek naklini olacak hasta.
Hastanede ileri teknoloji cihazlarda hastaların tedavisinde kullanıma başladı. Tomografi cihazı da Türkiye’de kamu hastaneleri arasında tek. Cihaz 0,28 saniyede tarama yapabiliyor. Radyasyon dozu da diğer tomografi cihazlarına göre yüzde 70 daha az.

Resmi açılış 14 Mart Tıp Bayram’ında

Hastane 1 milyon 312 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu hastane hasta kabullerine başladı ama resmi açılış 14 Mart Tıp Bayram’ında.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu