Bakanlıkİl Sağlık Müdürlüğü HaberleriManşet HaberŞehir Hastaneleri

Bayraklı Şehir Hastanesi İzmir’i “Sağlık Üssü” Yapabilecek Konumda

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, inşaatı devam eden Bayraklı Şehir Hastanesinin İzmir’i “sağlık üssü” yapabilecek şekilde konumlandırıldığını belirtti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca; Son Başbakan, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ile birlikte yapımı süren Bayraklı Şehir Hastanesini yerinde görmek, eksiklerini belirleyip süreci takip etmek istediklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Son Başbakan, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. Programa, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir milletvekilleri Atilla Kaya, Cemal Bekle, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İnceöz, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de eşlik etti.

“Şehir Hastanesiyle İzmir, sağlık turizminden ciddi bir pay alabilir noktaya gelecek”

İzmir’in ticareti, üniversiteleri ve sanayisiyle önemli bir metropol kenti olduğunu dile getiren Sağlık Bakanı Dr. Koca, “Şehir Hastanemiz, İzmir’i sağlık üssü yapabilecek bir şehir hastanesi olarak konumlandı. Özellikle sağlık turizminde de İzmir, bundan böyle bir şehir hastanesiyle daha ciddi bir pay alabilir noktaya gelecek.” dedi.

“Şehir Hastanesi inşaatı planlandığı gibi devam ediyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hayalim” dediği şehir hastanelerinden 10’uncusunu Bursa’da açtıklarını hatırlatan Sağlık Bakanı Dr. Koca, sözlerini şöyle sürdürdü “İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin inşaatı planlandığı gibi devam ediyor. Biz şehir hastanelerimizi bütün disiplinleriyle son noktada sağlık hizmeti veren, hastanın artık başka bir sağlık kuruluşuna sevk edilmediği hastaneler olarak planlıyoruz.”

“Hastaneye ulaşım sorunları çözüme kavuşturulacak…”

Hastane inşaatının 31 Mayıs 2020’de bitirilmesinin planlandığını, bu planlamaya uygun inşaat çalışmalarının sorunsuz şekilde ilerlediğini aktaran Sağlık Bakanı Dr. Koca, Karayolları Genel Müdürlüğünün de ulaşımla ilgili ihaleyi gerçekleştirdiğini, böylelikle hastaneye ulaşım sorunlarının da çözüme kavuşturulacağını söyledi.

“Taşınan hastaneler kapatılmayacak. Eğitim ve sağlık amaçlı kullanılacak…”

Bir haber muhabirinin “Şehir hastanesi tamamlanınca İzmir’deki diğer hastaneler kapatılıp buraya mı taşınacak?” sorusunu yanıtlayan Bakan Koca, “Genel olarak söylüyorum, taşıdığımız eski yapıları yine sağlık ve eğitim amaçlı daha çok ikinci basamak, yeri geldiğinde ihtiyaca göre bahar projesi de dediğimiz, bağımlılıkla ilgili rehabilitasyon merkezi hastaneleri dahil olmak üzere planlamayı yapıyoruz. İzmir için de bu hastanelerin kapatılmayacağını, yine eğitim ve sağlık amaçlı devam edeceğini söylemek istiyoruz.” dedi.

“Şehir hastanesiyle kente verilen sağlık hizmetleri çok farklı yerlere gelecek…”

Son Başbakan, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da İzmir’in bir dünya şehri olduğunu, yapılacak şehir hastanesiyle kente verilen sağlık hizmetlerinin de çok farklı yerlere geleceğini vurguladı. İnşaat alanına gelince 2014 yılını hatırladığını dile getiren Yıldırım, “O gün dolaşa dolaşa sonunda çevre yolunun üzerinde bu bölgeye karar vermiştik. Şimdi burada bu güzel eserin yükseldiğini gördükçe, verdiğimiz kararın ne kadar isabetli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.” dedi.

Kaynak: İzmir İl Sağlık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu