Genel

ÇİYAD ve Çocuk Acil Kursu

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var
Çocuk ölümlerini azaltmak ve çocuğa verilen bakım hizmetlerini geliştirmek amacıyla, Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneğinin desteğiyle Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarına yönelik olarak Çocuklarda İleri Yaşam Desteği kursu(ÇİYAD) ve Çocuk Acil Kurs programı yürütülmektedir.

Kurs 5 iş günü (3 iş günü ÇİYAD,2 iş günü Çocuk Acil Tıp Kursu) teorik bölümü ve 18 iş günü Çocuk Acil Kursu pratik bölümden oluşmaktadır. Teorik kurskurumumuz tarafından belirlenen bir merkezde kamu personelinin eğitim, konaklama ve yol giderlerinin karşılanması yoluyla gerçekleştirilmektedir. Pratik kursbölümü ise aşağıda belirtilmiş olan kurumlar arasından kişinin kendisinin belirleyeceği merkezlerde gerçekleştirilmektedir.

Aşağıda gösterilen liste pratik eğitim yer ve kontenjanlarını göstermektedir.Katılımı kabul edilen kursiyerlere daha sonra iletilecek olan pratik eğitim tarihleri 3 kurs dönemini içermektedir. Bu dönemlerin herhangi birinde Örneğin: Çukurova Üniversitesi, pratik eğitin kontenjanı 3 kişi olduğundan aynı tarihte 3 kişi pratik eğitim alabilecektir.

Ayrıca kursiyer pratik kurs süresince barınma vb. ihtiyaçlarını kendi imkanları ile karşılayacaktır. Ancak bu süre içerisinde “Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli personele döner sermaye gelirlerinden ek ödeme yapılmasına dair Yönetmelik” te belirlenen hükümler uyarınca Döner Sermaye ve ek ödemealacaklardır. Kurs’u tamamlayan kursiyerlere Katılım Belgesiverilmektedir.

Başvuru formu ekte yer almaktadır. (Doldurulup Başhekim tarafından onaylananformlar aşağıda belirtilen e-postaadresine iletilecektir.)

Başvuru formu için docxtıklayınız

 

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu