Şehir Hastaneleri

Eskişehir Şehir Hastanesinden Hastalara Moral Günü ‘Yalnız Değilsiniz’

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Eskişehir Şehir Hastanesi Palyatif Servisi’nde tedavi gören hastalar, yakınları ve çalışan personelin moral ve motivasyonlarının artırılması amacıyla, müzik dinletili Moral Günü Programı düzenlendi.
Etkinliğe Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Başhekim Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, hastane çalışanları ve palyatif servisinde yatan hasta ve hasta yakınları katıldı.
Palyatif merkezinde kalan hasta, hasta yakını ve refakatçilerinin moral ve motivasyonları yüksel tutulmaya çalışıldığı etkinlikte hastalar, yakınları ve servis çalışanları gönüllerince eğlendi.
Palyatif moral günü ‘Yalnız Değilsiniz’ etkinliğinde konuşan Eskişehir İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr. Uğur Bilge; Şehir hastanemizde 36 yatak kapasiteli Palyatif merkezimizde uzun süre yatan hastalarımız var, tedavilerine göre yatma süreleri değişmektedir. Birçok hastamız aylarca burada yatıyor. Hastalarımıza refakat eden yakınları da burada uzun bir süre kalmak durumunda kalıyor. O yüzden de hasta yakınlarımızın, refakatçilerimizin moral ve motivasyonunun yüksek tutulması gerektiğini düşünüyoruz. Refakatçilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tuttuğumuzda bu hastaya da fayda sağlıyor. “Bu tür etkinlikler hastalarımız için bir terapi oluyor, dedi.

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu