Şehir Hastaneleri

Etlik şehir hastanesi açılış tarihi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Etlik Şehir Hastanesinin 2020 yılı Haziran ayında açılması ve ilk olarak Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Araştırma Hastanesinin taşınacağı konuşulmaktadır ama ne zaman açılacağı bilinmemekte olup, açılış tarihiyle ilgili bir bilgi geldiğinde sayfada yayınlayacağız.

Etlik Şehir Hastanesi, Ankara’nın Etlik semtinde  1.071.885 m2 arazi üzerinde, büyük bir kentsel gelişim projesidir. Proje kapsamında, bir sağlık kompleksi, medikal bir otel, iki helikopter pisti, bir üniversite, bir trijenerasyon santrali (elektrik, ısıtma ve soğutma enerjisi üreten birleşik bir enerji üretim sistemi) ve bir ticari bölge yer alacaktır. Hastanenin kendisi 3.566 yatak kapasitesine sahip olacak ve Ankara’daki mevcut altı hastanenin yerini alacaktır.

Etlik şehir hastanesi neden durduruldu
Etlik Şehir Hastanesi, 22 Ekim 2013 tarihinde temeli atılarak yapımına başlandı, 2019 yılında hizmete açılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bildirildi ama yaşanan aksaklıklar ve hastanenin çok büyük olması ihaleyi alan firmaların kaynak sorunundan dolayı geçici olarak durduruldu.

Etlik şehir hastanesi son durum 2019

Etlik şehir hastanesi dış binası tamamen yapılmış olup % 70 civarında tamamlanmıştır. Sağlık Bakanlığından açılış tarihiyle ilgili bilgi verilmesi beklenmektedir.

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu