Hastaneler

Gümüşhane devlet hastanesi yeni binasında hizmet verecek

Gümüşhane devlet hastanesi yeni binasında hizmete başladığını duyurdu, açıklamada; “Yeni devlet hastanemizin taşınma süreci başlamış olup, poliklinik hizmetleri 27.12.2021 Pazartesi gününden itibaren yeni devlet hastanemizde verilmeye başlanacaktır. Ameliyathane, kadın doğum ve acil hizmetleri kısa bir süreliğine mevcut hastanede yürütülecektir. Yeni Gümüşhane Devlet Hastanesi‘ne ulaşım Belediye otobüsleri ve özel dolmuşlar tarafından sağlanacaktır” denildi.

Gümüşhane’de yapımı tamamlanan ve zeminindeki heyelan tehdidi nedeniyle 4-5 yıldır hizmete açılamayan yeni devlet hastanesi için güçlendirme ve heyelan önleme projesi hazırlandı. Kuzey ve güney cephesinde ağırlık yapan yamaçta molozlar temizlenecek, 600 metre uzunluğunda 3 sıra diyafram duvar örülerek hastanenin zemin kayma riski ortadan kaldırıldığı bildirildi.

Bağlarbaşı mevkiinde yapımına 2012 yılında başlanan ve 51 milyon liraya mal olan 8 katlı, 200 yataklı ve bünyesinde 10 ameliyathane ile 30 yoğun bakım ünitesi yer alan yeni devlet hastanesinin inşaatı 2015´te tamamlandı. Yamaç araziden elde edilen alan üzerine inşa edilen hastane binasında ve zemininde çatlaklar oluştuğu gözlendi. Hastane, zemindeki kayma riski nedeniyle 4 yıldır hizmete açılmamıştı.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu