İl Sağlık Müdürlüğü HaberleriManşet HaberSağlık Personeli Haber

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli İstifa Etti

Doç. Dr. Ali Ramazan BENLİ

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli istifa ederek görevinden ayrıldığı bildirildi.

2017 yılından beri Kayseri İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan Doç. Dr. Ali Ramazan BENLİ ’nin istifa ettiği öğrenildi. Benli’nin Develi Toplum Sağlığı Merkezi’nde görev yapacağı öğrenildi.

İstifa sebebinin Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Emin Silay ile arasında yaşanan olaydan kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Geçenlerde Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Dr. Emin Silay görevden alınmış yerine Doç. Dr. Serhat Koyuncu getirilmişti. Görevden alınan Silay, geçtiğimiz günlerde Sağlık İl Müdürü Ali Ramazan Benli hakkında ‘iftira ve görevi kötüye kullanmak’ suçunda savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Doç. Dr. Ali Ramazan BENLİ Kimdir?

Aslen Yahyalı’lı olan Doç. Dr. Ali Ramazan BENLİ 1976 yılında Develi’de dünyaya geldi. Orta öğrenimini Yahyalı’da, lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2001 yılında bitirdi.

Askerliğini Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı’nda Tabip Asteğmen olarak tamamladı.

2001 yılında Kayseri Yahyalı Yerköy Sağlık Ocağı Tabipliği ve Sorumlu Hekimi olarak göreve başladı. Yine 2003 yılı içinde Kayseri Sancaktepe Semt Polikliniği Sorumlu Tabibi-Kurucusu olarak görev aldı. 2003-2005 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 2005-2008 yıllarında Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile Hekimliği İhtisası yaptıktan sonra, 2009-2010 yılları arasında İstanbul Örnektepe AÇSAP Aile Hekimliği Uzmanı olarak çalıştı. 2010-2013 yılları arasında İstanbul Fatih 11 No’lu Aile Sağlığı Merkezi kurucusu ve sorumlu hekimi olarak görev yaptı.

2013 yılında Kayseri Develi Toplum Sağlığı Merkezi’nde Aile Hekimliği Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra aynı yıl Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent olarak görevine başladı. Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki görevi boyunca Acil Servis Sorumluluğu, Aile Hekimliği Anabilim Dalı Kuruculuğu, Sağlık Kurulu Başkanlığı, Etik Kurul Üyeliği, Palyatif Bakım Merkezi Kuruculuğu, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kuruculuğu, Evde Sağlık Hizmetleri Birim Koordinatörlüğü gibi birçok alanda aktif görev yapmıştır. Akademik anlamda Aile Hekimliği, Palyatif Bakım ve Kupa Tedavi üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

24 Kasım 2017 tarihinde Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan Doç. Dr. Ali Ramazan BENLİ’nin ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır.

İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu