Şehir Hastaneleri

Kocaeli Şehir Hastanesi ne Zaman Açılacak? Son Durum

Kocaeli Şehir Hastanesi içinde 494 yataklı , 116 yataklı onkoloji hastanesi, 246 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi yer alacak.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından Gama Holding ve Türkerler Holding iş ortaklığıyla hayata geçirilecek Kocaeli Şehir Hastanesi’nin temeli  (20 Mayıs 2015, Perşembe) atıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde gerçekleştirmeyi planladığı 18 adet entegre sağlık kampüsünden biri olan Kocaeli Şehir Hastanesi, Gama Holding ve Türkerler Holding iş ortaklığıyla hayata geçiriliyor. Sağlıkta hizmet kalitesinin artırılması, tedavi çeşitliliğinin ülke geneline yayılması, sağlık alanında bölgesel gelişimin tamamlanarak etkin sağlık hizmetinin sunulabilmesi hedefiyle projelendirilen Kocaeli Şehir Hastanesi toplam 350 milyon Euro’luk yatırımla gerçekleşecek.

Toplam 368 bin 668 metrekarelik arsa alanına kurulacak Kocaeli Şehir Hastanesi, 335 bin 648 metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor. 88 bin 200 metrekare kapalı otopark alanına sahip bulunan Kocaeli Şehir Hastanesi, toplam bin 180 yatak kapasiteli olarak inşa edilecek.

Kocaeli Şehir Hastanesi içinde 494 yataklı bölge hastanesi, 116 yataklı onkoloji hastanesi, 246 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 124 yataklı kalp damar hastalıkları hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve 100 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi yer alacak.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kocaeli Cephanelik Mevkii’nde kurulacak olan dev projeyi gerçekleştiren Gama Holding ve Türkerler Holding şehir hastanesinin 25 yıllık işletme hakkına da sahip olacak.

Kocaeli tarihinin en büyük sağlık yatırımı olan ve toplam 350 milyon avroluk yatırımla 368 bin 668 metrekarelik alanda inşa edilen Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsünün inşaatında fiziki tamamlanma yüzde 50 seviyesine ulaştı bildirildi. Bünyesinde 6 hastaneyi barındıran kampüsün Şubat 2020’de hizmete alınması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu