Manşet HaberSağlıklı Yaşam

Online Sağlık Kurulu Raporu

Engelli Raporu

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Uzaktan sağlık kurulu raporu düzenlenmesi için nereye başvurulur? Online sağlık kurulu raporunu nasıl alınır? Online sağlık kurulu raporu, Engeli raporu internette en çok aranan konular arasında yer almaktadır. Online sağlık kurulu raporu için işte detaylar…

81 ile yaygınlaştırılan ve sağlık kurulu raporu vermeye yetkili tüm hastanelerde uygulanan eve, yatağa bağımlı hastalara yerinde sağlık raporu veriliyor.

Online Sağlık Kurulu Raporu – Engelli Raporu

Sağlık Bakanlığının başlattığı Online Sağlık Kurulu Raporu ile beraber hastanelere başvuramayacak kadar hasta yada yatalak olan hastalara online olarak evlerine bağlanarak engelli raporu verilmektedir.
Başvuran kişi evinde yaşıyorsa evde sağlık hizmetleri devreye girerek hastayı ziyaret ediyor ve ön bilgi alıyor.
O verilen bilgiler doğrultusunda branş doktorların online tedavisiyle puan belirleyip kişinin kısmı veya tam bağımlı olduğuna karar veriliyor.

Bu hizmetin amacı evde bakıma muhtaç olmuş insanların heyet raporu almalarını devlet eliyle kolaylaştırmaktır.
Hastaların evine gidip muayene edilir aynı anda heyet raporu veren hastaneyle bağlantı kurup heyet raporu alması sağlanır.

Evde sağlık hizmetleri

Evde sağlık  hizmetleri için, Hasta/hasta yakınları 444 38 33 numaralı Ulusal Çağrı Merkezini arayarak Evde Sağlık Hizmetlerine başvurabilirler.

Sağlık kurulu raporu internetten nasıl alınır?

Sağlık kurulu raporu internetten almak için e-devletten  “Durum Bildirir Sağlık Kurulu Raporları Sorgulamaekranından sorgulayıp alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu