Atamalar-Yeni Personel AlımıBakanlıkManşet Haber

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları nedir? Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımının ne zaman yapılacağı milyonlarca vatandaş tarafından merak konusu oldu.
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nedir? Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşlar iş ilanlarını yakından takip ediyorlar.
Sağlık Bakanlığı, 29 bin 689 personel alımının mülakatsız olarak yapılacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven, alımların merkezi atama
ile yapılacağını, KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız olacağını açıklamıştı.

Bakanlık 2019 yılında 29 bin 600 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Peki,  başvuru nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar…

Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı, 29 bin 689 personel alımının mülakatsız olarak yapılacağını duyurmuştu. İlk atamaların 20 bin civarında olacağını ifade eden
Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven, ilk merkezi atamalarda en az lise mezunu 1000 hemşirenin de şehir hastaneleri bünyesinde istihdam edileceğini açıklamıştı.
Bakanlık alımları mülakatsız KPSS öncelikli olarak yapacak. KPSS puanı daha yüksek olan aday personel alımında ön plana çıkacak. Bakanlıktan daha önce yapılan
açıklamalarda da söylendiği üzere bu kişiler sözleşmeli olarak bakanlık bünyesinde görev almış olacaklar.

Sağlık Bakanlığı Personel alımında mülakat olacak mı?

Sağlık Bakanlığı, 29 bin 689 personel alımının mülakatsız olarak yapılacağını duyurmuştu. Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven, alımların merkezi atama ile yapılacağını, KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız olacağını açıklamıştı.

Sağlık Bakanlığı Personel alımı ne zaman olacak?

Geçtiğimiz yıllarda yapılan personel alımlarında Mayıs ayına kadar tercihler yapılmış ve atamalar gerçekleşmişti. Ancak 2019 yılında Sağlık Bakanlığı personel alımlarına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmadı.

İlk atamalarda en az lise mezunu 1000 hemşire atanacak!

İlk atamaların 20 bin civarında olacağını ifade eden Sağlık Bakanı Yardımcısı Muhammet Güven, ilk merkezi atamalarda en az lise mezunu 1000 hemşirenin de şehir hastaneleri bünyesinde istihdam edileceğini açıkladı. Bakanlık alımları mülakatsız KPSS öncelikli olarak yapacak. KPSS puanı daha yüksek olan aday personel alımında ön plana çıkacak. Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamalarda da söylendiği üzere bu kişiler sözleşmeli olarak bakanlık bünyesinde görev almış olacaklar.

Sağlık Bakanlığı personel atamaları ne zaman yapılacak?

Sağlık Profesyonelleri Platformu Kurucusu Aras Ali Altıntaş, 30 bini aşkın atama için ilk tercihlerin Haziran ayında yapılacağını işaret etti. Bakan Yardımcısı ise ilk tercihlerin Haziran ayında alınacağını ifade ederek, 30 bini aşkın alımda en fazla sayının ilk tercihlerde atanacağını aktardı. Yapılacak alımlarda ise KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak ve adaylar mülakata alınmayacak.

Sağlık Bakanlığı sözlşmeli bilişim personel alımı ne zaman yapılacak?

Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik’in 8 inci maddesi uyarınca, sözlü ve uygulamalı mülakat sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 24 (yirmi dört) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile 2014 yılından itibaren (2014 yılı dahil) yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday, Genel Müdürlük tarafından 25/06/2019 – 05/07/2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı mülakata çağrılacaktır.

KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 (yetmiş), İngilizce dilinde yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir. Mülakat sonucunda oluşacak başarı sırasına göre sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecektir.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır ?

Başvurular Bakanlık tarafından işe alımı ilanının yayınlanmasının ardından haber sitemizde de yer alacaktır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu