Sağlık Personeli Haber

Sağlık personeline zam!

Sağlık personeline zam! Sağlık-Sen İstanbul Şubeleri  il divan toplantısı gerçekleştirdi.  Toplantıya Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Vekili Durali Bakinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımlarıyla ilgili bilgi verildi.

Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Genel Başkan Semih Durmuş, değerlendirmelerde bulundu.

İmza atılan en önemli kazanımlardan birinin sabit ek ödemelere yapılan yüzde 20 oranındaki artış olduğunu anlatan Durmuş, şunları söyledi:

“Tüm sağlık çalışanlarımız bu zamdan yararlanacak. Bu artışın hekimlere zarar vereceği söyleniyor. Sağlık-Sen olarak tavrımız belli. Hiç kimsenin cebinden para alıp başkasının cebine konulmasına razı değiliz. Hekimlerin gönülleri rahat olsun. Onların döner sermayesinde azalma olmayacak.”

2022 Ocak ayından itibaren ebe, hemşire, sağlık memuru, laborant, anestezi, radyoloji, tıbbi sekreter, tekniker, teknisyen, mühendis, VHKİ, hizmetli, şoför, memur, şef vb. genel idari hizmetler ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlar ve Adli Tıp Kurumu çalışanları gibi sağlık çalışanlarının yaklaşık 400-420 lira zam alacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu