Genel

4-D Sürekli İşçi Yüzdelik Fark ve Zorunlu Emeklilik

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Taşerondan kadroya geçen 4-D Sürekli İşçi yüzdelik fark ve zorunlu emeklilik konularını Öz Sağlık İş Sendikası Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri ve Hukuk İşleri Genel Müdürleriyle görüştü…

696 Sayılı KHK ile kadroya geçen sağlık işçilerinin yaşadığı sıkıntıları her platformda gündeme getir Öz Sağlık İş Sendikası  “4-D Sürekli İşçi Yüzdelik Fark ve Zorunlu Emeklilik” hakkında çözüm önerilerini iletmeye devam ediyor.

Öz Sağlık İş Sendikasından çözüm önerileri

Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert ve yönetim kurulu üyeleri, söz konusu sağlık personelinin yaşadığı sıkıntıları Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri ve Hukuk İşleri Genel Müdürleriyle görüşerek sendikanın çözüm önerilerini sundu.

Genel Başkan Devlet Sert, Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Aksanoğlu ve Genel Sekreter Halit Kayalı, Sağlık Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Adem Keskin ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu ile görüştüler.
KHK ile kadroya geçen sağlık işçilerinin gerek mevzuattan, gerekse bazı keyfi uygulamalardan kaynaklanan sorunlarını dile getiren Genel Başkan Devlet Sert, yüzdelik ücret artışları ile ilgili sıkıntıların giderilebilmesi için acil mevzuat değişikliğine ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Ayrıca söz konusu personelin hizmet yılının dolması ile birlikte yaş sınırı beklenmeden zorunlu emeklilik uygulamasına tabi tutulmasının, uygulamadaki örneklere bakıldığında eşitlik ilkesine aykırı olduğunu da kaydeden Sert, bu konuda uygulamada birlik sağlanmasının çalışma barışı ve hukuk ilkeleri açısından gerekli olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu