Manşet HaberŞehir Hastaneleri

Açılış Öncesi Ankara’da Şehir Hastanesinde Asansör Düştü İddiasına Yalanlama!

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi

Sözcü İnternet sitesinde yayınlanan habere göre resmi açılışı 14 Mart’ta yapılacak olan 3 bin 600 yataklı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde asansör düşmesi sonucu 4 kişi yaralandı. Yaralıların ikisinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Olayla ilgili teknik ve adli soruşturma başlatıldığı haberine ilişkin sağlık bakanlığından yalanlama geldi.

Açıklamada:

Sağlık Bakanlığından, Ankara Şehir Hastanesinde asansörün düştüğü ve dört kişinin yaralandığı yönünde bazı internet sitelerinde yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

TAMAMEN GERÇEK DIŞI

Haberdeki iddiaların tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu ve böyle bir olayın yaşanmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hiçbir dayanağı olmadan, teyit edilmeden, masa başında yapılan bu tür maksatlı haberler, gazetecilik ahlakı ve meslek etiği ile bağdaşmamaktadır. Haberin kaynağı olan gazete ve bu uydurma haberi sorumsuzca paylaşan tüm haber sitelerine yönelik hukuki işlem başlatılmıştır. Dünyanın en büyük sağlık yatırımlarından biri olan ve 14 Mart 2019’da resmi açılışı yapılacak Bilkent Şehir Hastanesiyle ilgili böylesine mesnetsiz haber yapan gazeteciyi ve kurumunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu