Şehir Hastaneleri

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak? Son Dakika

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Büyük oranda yapımı tamamlanan Ankara Etlik Şehir Hastanesi 2019 yılı Haziran ayında  hizmete açılacağı ifade ediliyor.

Şehir Hastaneleri – Etlik Şehir Hastanesi – Son Dakika

3577 yatak kapasitesi hem Ankara’nın hem de bölgenin önemli sağlık merkezlerinden olacak hastane Ankara’daki mevcut 6 hastanenin yerini alması planlanıyor. Ankara Etlik Hastanesinin açılış tarihi ise 2019 yılının Haziran Ayı açılacağı ifade ediliyor 1.114.604 metre kare kapalı alan ve 1.137.60 metre kare arsa alanı olarak yapımı devam eden Ankara Etlik Hastanesi toplam 3577 yatak kapasitesi ile birlikte 9 binadan meydana geliyor.

Hastane odaları en fazla çift kişilik olacak olup her türlü lüks ve konfor odalarda yer alması planlanıyor. Günlük 60 Bin Hasta Kapasitesi Ankara Etlik Hastanesi yapımı tamamlandıktan sonra ise günlük 60 bin hastayı kabul etme potansiyeline sahip olacağı bununda yılda 22 milyon hastanın hastaneyi kullanacağı anlamına geliyor. Ankara Etlik Şehir Hastanesi Konumu Ankara Etlik Hastanesi konumu itibari ile Ankara Keçiören’in en ideal ve rahat ulaşım imkânına sahip yerinde hizmete başlayacaktır.

Etlik Şehir Hastanesi ulaşım imkânları açısından hem Keçiören hem de komşu ilçelerden kısa sürede hastaneye ulaşılması imkânına sahip olarak planlanıyor. Ankara Etlik Şehir Hastanesi Bölümleri İlçenin ve Ankara’nın en geniş kapsamlı hastanelerinden olacak olan Ankara Etlik Hastanesi bölümleri ise şu şekildedir; 704 yataklı Ana Hastane 523 yataklı Kadın Hastalıkları Hastanesi 507 yataklı Çocuk Hastalıkları Hastanesi 369 yataklı Kardio Vasküler Hastanesi 550 yataklı Onkoloji Hastanesi 474 yataklı Ortopedi Hastanesi 50 yataklı Tedavi ve Teşhis Bölümü 300 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi olacak.

 

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu