Sağlık Personeli Haber

Biyomedikal Teknikerlerinden “Sesimizi Duyun” Tepkisi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu’ndan mezun olan biyomedikal teknikerlerinin Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda değil de Teknik Hizmetler Sınıfı’nda gösterildiği ve ‘Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda olmadıkları için işsiz kaldıklarını belirterek bir açıklama ile tepki gösterdiler.

Biyomedikal Teknikeri;

– Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu’ndan mezun olan.
– Sağlık Bakanlığından diploma tescili yaptırabilen ve bunun sonucunda sağlık personeli olan.
– 22.05.2014 Tarih’li Resmi Gazete’nin,29007 No’lu Resmi Gazete Sayısındaki, SAĞLIK MESLEKMENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞAN DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE – GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİK’te görev tanımı yapılmış olan.
– Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Meslekleri Dairesi Başkanlığı’nda sağlık meslekleri arasında adı olan.
– Sadece Sağlık Bakanlığı çalışanları ve Sağlık Bakanlığı tarafından diploması tescil edilmiş olan,
– Sağlık çalışanlarının girebildiği Sağlık Bakanlığı Entegre Kurumsal İşlem Platformu’na giriş yapabilen.

Biyomedikal Teknikeri neden Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda değil?

Adından da anlaşılacağı üzere tamamen sağlıkla ilgili bir bölüm olması ve çalışma alanları tamamen hastaneler ve sağlık merkezleri olmasına rağmen Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda olmadığı için mağduriyet yaşamaktayız. Hastaneler biyomedikal teknikeri alımına çıkmakta daha sonra iptal etmektedir. Niye iptal edildiğini sorduğumuzda biyomedikal teknikerleri sağlık hizmetleri sınıfında değil o yüzden denmektedir.

Bazı devlet kurumları da biyomedikal teknikeri alımına çıkmak istemekte ancak Sağlık Hizmetleri Sınıfında olmadığı için hiç alıma çıkamamaktadır. Bunun sonucunda da biyomedikal teknikerleri işsiz kalmaktadır. Biz sırf bu yüzden okuduğumuz bölümün işini yapamamaktayız. Bunun sonucunda işsiz kalmaktayız. Bu çok kötü ve içler acısı bir durumdur. Bu kafa karışıklığına yol açan ve karmaşık durumun en kısa zamanda düzeltilmesini istiyoruz.

Bu durum mesleğimizi yapmamıza engel oluşturmakta, bizlerin işsiz olmasına neden olmaktadır. İçinden çıkılamaz sorunlar oluşturmaktadır. Bu mağduriyetin en kısa zamanda sonlandırılmasını istiyoruz. Lütfen bizim sesimizi duyun. Size yalvarıyoruz. Sadece ve sadece hakkımız olanı istiyoruz. ”Biyomedikal Teknikerleri” olarak en kısa zamanda Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda olmak istiyoruz.

Biyomedikal teknikeri nedir?

Biyomedikal teknikeri, biyolojik bilimler alanında ve tıp alanında kullanılan cihazları belli bir şemaya göre monte eden, bakımlarını periyodik olarak yerine getiren ve arızalarını tespit eden kişiye verilen mesleki isimdir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Biyomedikal teknikerleri sağlıkçıdır.Sağlık hizmetleri sınıfında olmalıdır.Bu yanlış en kısa zamanda düzeltilmelidir.En önemli sağlık teknikeri biyomedikal teknikeridir.Biyomedikal teknikerleri KPSS ile atanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu