Manşet HaberSağlıklı Yaşam

Bu Karışım Akciğerlerinizi Nikotin ve Katrandan Arındırıyor!

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Pek çok kişi sigara bağımlısı ve sigara onları hasta etse bile bu kötü alışkanlıklarından bir türlü vazgeçemiyor. Her gün sigara içmek, akciğerlerde nikotin ve katran birikmesine sebep olur. Bu durum solunum sistemimizi etkisine alır ve akciğerlerin temizlenmesi için zamanında önlem alınmazsa kansere de sebep olabilir.

Akciğerleri Temizleyen Karışım

Akciğerlerdeki nikotin ve katranı temizlemek sağlığımız için çok önemlidir. Eğer sigarayı bırakamıyorsanız, en azından akciğerlerinizi temizleyebilirsiniz. İşte akciğerleri temizleyen mucizevi ev yapımı karışım:

Malzemeler:
Soğan
Kök zencefil
Su
Bal
Sarımsak
Toz zerdeçal
Sabır otu (Agave) veya akçaağaç şurubu

Hazırlanışı:

Akciğerleri temizleyen karışımı hazırlamak için öncelikle büyük bir tencerede 1 litre su kaynatıyoruz, içine 400 gram ince doğranmış soğanı ilave ediyoruz. Daha sonra ufak bir parça kök zencefil ekliyoruz. Soğan ve zencefili ekledikten sonra 2 dakika kaynatıp ocağı orta ateşe getiriyoruz. Sonrasında 2 kaşık toz zerdeçal ilave edip iyice karıştırıyoruz. 1 bardak dolusu soyulmuş sarımsağı ekliyoruz. Son olarak 1/2 bardak sabır otu veya akçaağaç şurubunu karışımımıza ilave edip ortalama 5 dakika daha karıştırdıktan sonra ocaktan alıp tamamen soğumasını bekliyoruz. Akciğerleri temizleyen karışımımız hazır.Süzdükten sonra cam kavanoza aktarıp buzdolabında saklayabilirsiniz.

Akciğerleri temizleyen karışımın kullanımı:

2 yemek kaşığı içeceği, 1/2 yemek kaşığı bal ile karıştırarak günde 2 defa tüketebilirsiniz.
İlk olarak sabah aç karnına ve ikinci olarak da akşam yemeğinden sonra yapmanız tavsiye edilir. Uygulama, akciğerlerdeki katran ve nikotinin tamamen doğal bir şekilde temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Akciğerleri temizlemek için neler yapabilirsiniz?

Vücuttaki katran ve nikotini temizleme işlemini hızlandırmak için birkaç ipucu:
Her gün 20 dakikalık sıcak su banyosu toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.
Birkaç damla okaliptüs yağı damlatılmış sıcak su buharını solumak akciğerleri doğal yoldan temizler.
Her gün 3-5 nane yaprağı çiğnemek, akciğerlerde bulunan ve enfeksiyona neden olan bakterileri yok eder.
Kahvaltı ile öğle yemeği arasında 300 ml havuç suyu içmek, vücudu alkali hale getirir ve akciğerleri toksinlerden temizler.
Yatmadan önce içeceğiniz 1 fincan yeşil çay, bağırsaklardaki toksinleri serbest bırakır. Yeşil çay içtikten sonrasında akciğerlerinizi yoracak ağır aktivitelerden kaçının.

Bu karışımı içmeye devam ettiğiniz müddetce, günde içtiğiniz sigara sayısını azaltmaya çalışın. Bunu yapmadığınız takdirde iyileşme gerçekleşmeyecektir.

Ayrıca yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca kaçının ve düzenli egzersiz yapmaya çalışın. Bu aşır kilo almanızı önleyecek ve akciğerlerdeki katran ve nikotinin hızlı temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Sağlık Web Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu