Bakanlık

Estetik ameliyatlarda sakat bırakıldık’ iddiasına bakanlıktan inceleme

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Türkiye Sağlık Bakanlığı, İstanbul’da yağ aldırma (liposuction), kalça ve göğüs düzeltme çeşitli estetik operasyonlar geçiren 500’den fazla Hollandalı kadının “sakat bırakıldık” iddiası ve medyaya yansıyan şikayetleri sonrası harekete geçti.

Bakanlık, çıkan haberler üzerine, soruşturma başlatıldığını açıkladı.

BBC Türkçe’nin haberine göre açıklamada, Hollandalı kadınların dile getirdiği iddiaları araştırmak üzere bakanlık müfettişlerinin görevlendirildiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasında, “Titizlikle yürütülecek soruşturma sonucunda ihmal ya da kusur tespit edilmesi hâlinde Türkiye Cumhuriyeti yasaları çerçevesinde gerekli yasal işlemlerin uygulanacağı” vurgulandı.

Açıklamada, “Sağlık alanında yapmış olduğu dönüşümle nitelikli ve kaliteli sağlık hizmetinde dünyada ilk sıralarda yer alan Türkiye hem kendi vatandaşlarına hem de tedavi için ülkemize gelen yabancı misafirlere yüksek standartta sağlık hizmeti sunmaktadır” denildi.

Kliniğin sahibi iddiaları reddediyor

İmed İstanbul adlı kliniğin sahibi Zübeyde Akdaş ise iddiaları reddeti.

Zübeyde Akdaş, De Telegraaf’a yaptığı açıklamada, mağdur olduğunu söyleyen kadınların şikayetlerinin “Sağlıksız bir yaşam tarzından kaynaklandığını” söyledi.

Akdaş, “Her yağ aldırma ameliyatından sonra masaj yapmanızı, sportif yaşamanızı ve korse takmanızı öneriyoruz” dedi, “kişisel davalar” konusunda yorum yapmak istemediğini belirtti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu