Genel

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi ne zaman açılacak?

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak konusu merek ediliyordu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Salgın esnasında şehir hastanelerimizin ne kadar büyük bir katkı yaptığını görüyoruz. Yakında İzmir de şehir hastanesine kavuşacak. Bu yatırımımızı 2021’de tamamlayacağız” dedi. Bakan Koca, hastanenin 2021’in yılında açılacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Gama Holding ve İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. iş ortaklığıyla hayata geçirilecek İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nin temeli 2015 yılında atılmıştı.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi 633 bin metrekare alan üzerine inşa edilen ve 2 bin 60 yatak kapasiteli olacağı, 450 poliklinik, 54 ameliyathane ve 374 yoğun bakım odasından oluşan, dev bir sağlık yatırımı olacak.
İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Projesi; 715 yataklı Genel Hastane, 424 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 380 yataklı Kardiyovasküler Cerrahi Hastanesi, 141 yataklı Onkoloji Hastanesi, 300 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi ile Hastane Kampüsü’nü destekleyecek çeşitli fonksiyonları kapsamaktadır.

Genel Bilgi:

Yatak Kapasitesi: 2.060

Poliklinik Sayısı: 457

Tek Kişilik Oda: 1.060

Çift Kişilik Oda: 321

Ameliyathane Sayısı: 54

Yoğun Bakım Yatak Sayısı: 374

ÖZELLİ HİZMETLER:

– Erişkin Yoğun bakımlar :224 yatak
– Çocuk Yoğun bakımlar: 54 adet çocuk yoğun bakım, 71 adet yenidoğan yoğun bakım yatağı
– Yanık Ünitesi: 15 yatak
– Kadın doğum:132 adet hasta yatağı
– İyot Tedavi Alanı: 7 adet
– TPN Hazırlama
– Tüp Bebek Merkezi
– Robotik İlaç Hazırlama
– Kemik İliği Transplantasyon (Çocuk ve Erişkin): 18 adet
– Hiperbarik
– Taş Kırma (ESWL) Ünitesi
-Radyoterapi
– Uyku Ünitesi
– Palyatif Bakım:22 yatak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak sorusuna “Salgın esnasında şehir hastanelerimizin ne kadar büyük bir katkı yaptığını görüyoruz.  Bu yatırımımızı 2021’de tamamlayacağız” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu