Sağlık Personeli Haber

Meclis’te Hemşirelere 3600 Ek Göstergesi- Son dakika!

Milletvekili Feridun Bahşi , TBMM Genel Kurulu ‘nda öğretmenlere , din görevlilerine, hemşirelere ve polislere ek gösterge meselesine değindi.

Son dakika : TBMM ‘de 3600 ek gösterge açıklaması.

İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi bir son dakika açıklamasında bulundu. TBMM Genel Kurulu ‘nun bugünkü oturumunda söz alan Bahşi, memurlara verilen 3600 ek gösterge zammını gündeme getirdi ve verilen sözlerin tutulmasını istedi.

“Değerli milletvekilleri, gündeme getirmek istediğim diğer bir konu ise 3600 ek gösterge sorunudur.” diyerek sözlerine başlayan Bahşi, geçtiğimiz yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecini hatırlattı ve ek gösterge sözünün bu süreçte öğretmenler, imamlar, hemşireler ve polislere verildiğini söyledi.

Seçim vaadi olan bu sözün yerine getirilmesini isteyen Bahşi, yaptığı açıklamada, “Memurlara 3600 ek gösterge verilmesiyle düzenleme yapılacağı sözünü vermiştiniz. Seçimin üzerinden tam on beş ay geçti. Bugüne kadar birinci parti tarafından sorunun çözümü konusunda hiçbir somut adım atılmadı. Biz ise sadece imamlar, öğretmenler, hemşireler ve polislere değil başta adliye ve maliye personeli dâhil tüm kamu personeline 3600 ek gösterge verilmesini öneriyoruz. Milyonlarca kamu çalışanını ilgilendiren 3600 ek gösterge düzenlemesi bir an önce hayata geçirilmelidir.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu