Genel

METÜM (Medikal Tasarım ve Üretim Merkezi ) Günleri Açılış Töreni

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Büyükdede, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün katılımları ile SBÜ Gülhane Medikal Tasarım ve Üretim Merkezi (METÜM) tarafından düzenlenen, “ METÜM Günleri” açılış töreni gerçekleşti.

İl Sağlık Müdürlüğümüz Bilkent Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Eyüp Sarı, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İshak Şan ve İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ümit Murat Parpucu da etkinlikte yer aldı.

Tanıtım günleri boyunca katılımcılar, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, ile diğer kliniklerde 3D yazıcı teknolojisi medikal kullanımı üzerine sunum ve workshoplar ve hekim-hasta buluşmalarıyla METÜM hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Kişiye özel medikal tasarım ve üretimlerin aynı çatı altında yapıldığı METÜM, Türkiye’de alanında tek, Avrupa’da ise sayılı merkezlerden biri olma özelliğine sahip.

Türkiye’de tıbbın gelişimine önemli katkı sağlayacak merkez, vatandaşlarımıza ileri teknoloji yazılım ve cihazlar ile ISO standartlarında kaliteli ve güvenilir ürünler ve ömür boyu devlet güvencesinde protez kullanımı imkanı veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu