Hastaneler

Sağlıkta Türkiye’nin Trakya ve Balkanlara Açılan Kapısı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlıkta Türkiye’nin Trakya ve Balkanlara Açılan Kapısı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi oldu.
Bulgaristan Haskova’ dan gelen hasta Anastasia Hristova KORTSANOVA ( 75 yaş) Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Her iki gözünde katarakta bağlı ileri derece görme kaybı yaşayan hastaya yapılan tetkikler neticesinde, Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Tolga CEYLAN tarafından sağ gözüne fako ve intraoküler lens uygulanıldı. Son derece başarılı bir operasyon sonrası görmeyen sağ gözünü yeniden ışığına kavuşturdu. Görme kabiliyeti başlayan hasta operasyondan bir gün sonra günlük işlerini yapabilir şekilde hastaneden taburcu oldu.
Yeniden görmeye başlayan hasta Anastasia Hristova KORTSANOVA, bu hastaneyi kendi isteğiyle tercih ettiğini, hastanedeki doktorların ve hizmetlerin çok kaliteli ve güvenilir olduğunu, tüm sağlık personellerinin güler yüzlü oluşu ve ilgi alakalarından memnun kaldıklarını belirterek sol gözü içinde operasyona geleceğini belirtti.
“Sultan 1. Murat Hastanesi Sağlık Turizmi ile Göz Dolduruyor”
Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz KALKAN sağlık turizmine yönelik şunları kaydetti; ” İlimiz sağlık turizmiyle entegre olabilecek kültürel ve tarihi zenginliğe sahiptir. Avrupa’ya açılan sınır kapılarına sahip olmamız, Balkan ülkelerine olan coğrafi yakınlık ve alanında tecrübeli sağlık personeliyle Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanemiz son teknoloji cihazları, modern mimarisi ve otel konforundaki hasta odalarıyla yurt dışından gelen hastalara da hizmet sunulmaktadır.
Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanemiz Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almaya hak kazanan ilk devlet hastanesidir. Sağlık Turizmi kapsamında 2018 yılında 517 hastaya hizmet verilmiştir. Her geçen yıl hedef kitlemiz genişliyor, tedavi alan hastaların memnuniyet seviyesinin yükselmesi yeni misafir hastalarımız için referans olmaktadır. Bakanlığımızın sağlık turizmi 2023 yılı hedefi doğrultusunda, yüklendiğimiz misyonla, içimizdeki inançla, gelecek vizyonu çizen bir ekip ve büyük bir irade ile hedefe yönelik var gücümüzle çalışmaktayız ve hızla gelişiyoruz. ”
Her Bölümde Hizmet Veriliyor

Yabancı hastaların en çok ziyaret ettiği birimler ise; Genel Cerrahi, Ortopedi, Cildiye, Kardiyoloji ve Göz bölümü oldu.

Yedi Dilde Tercümanlık Hizmetimiz Var

Hastanelerimizde Uluslararası Hasta Birimimiz mevcut. Sağlık tesisinde, uluslararası sağlık turistinin kabul, kayıt, teşhis, tedavi, taburculuk, tercümanlık ile ilgili iş ve işlemlerin koordinasyonu sağlanmaktadır. Sağlık Turizmi kapsamında hastanemize başvuran hastalarımız Uluslararası Hasta Koordinatörümüzün refakatinde hizmet alması sağlanıyor. Hastalarımıza 7 dilde; İngilizce, Bulgarca, Arnavutca, Sırpça, Makedonca, Boşnakça ve Arapça tercümanlık hizmeti sunuyoruz.
Hastanenin sosyal ve nitelikli donatılara sahip olduğunu söyleyen KALKAN, hem Trakya bölgesine hem de Balkan ülkelerine kaliteli hizmet verdiğini, coğrafi uygunluğu nedeniyle de hastanenin sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahip olduğunu, ilerleyen süreçte Edirne’nin sağlık turizminde önemli bir cazibe merkezi olmasını hedeflediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu