HastanelerManşet Haber

Samsun Şehir Hastanesi

Samsun Şehir Hastanesi ne zaman açılacak?

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Yapımı hızla devam eden, Samsun Şehir Hastanesi ne zaman açılacak? Samsun Şehir Hastanesi son durum nedir? İşte merakla beklenen Samsun Şehir Hastanesi son dakika bilgisi…

Samsun Şehir Hastanesi yapımı hızla devam ediyor. Tamamlandığında bölge halkının tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak. Yüksek yatak ve yoğun bakım kapasitesi, diyaliz yatakları, tam teşekküllü ameliyathaneleri ve her alanda uzman sağlık personeliyle hastalara uluslararası standartlarda tedavi imkânları sunacak.

Samsun Şehir Hastanesi

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi’nin kaba inşaatının yüzde 95’i, genel durumunun ise yüzde 76’sı tamamlandı. ’Örnek hasta odası’ ortaya çıkan hastanede 5 yıldızlı otel konforu olacak.
Samsun Şehir Hastanesi 900 yataklı, bunun içinde 200 tane yoğun bakım yatağı, 40 tane ameliyathanesi olan ve üst düzey cihazlarla donatılmış Karadeniz Bölgesi’ne hizmet verecek çok nitelikli bir hastane olacak.
Yapımı bittiğinde bir sağlık üssü haline gelecek hastane; genel tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetkik cihazlarıyla donatılmış bir nükleer tıp merkezi, kalp damar cerrahi ve göğüs merkezi, genetik hastalıkların tedavi sürecinin yönetileceği genetik hastalıklar merkezi, üreme yardımcı tedavi merkezi, organ ve doku nakli merkezi, inme merkezi, yanık merkezi, 40 ameliyathane ve 1 hibrit ameliyathaneyi bünyesinde bulunduracak.

Samsun Şehir Hastanesi Ne Zaman Açılacak?

Samsun şehir hastanesi ne zaman açılacak? vatandaşlar tarafından en çok aranan konular arasında yer alıyor.

Samsun Şehir Hastanesi 2023 yılı sonunda yada 2024 yılı ilk yarısında açılması planlanmaktadır.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu