İl Sağlık Müdürlüğü Haberleri

Ankara’nın ilk yataklı Çocuk Ergen Madde Bağımlığı Tedavi Merkezi Açılıyor

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü girişimleri ile Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde, Ankara’nın ilk yataklı Çocuk Ergen Madde Bağımlığı Tedavi Merkezi (ÇEMATEM) ve ayaktan Yetişkin ve Çocuk Ergen Bağımlılık Rehabilitasyon Merkezi’nin hayata geçirilmesi için çalışmalar başladı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Bilkent Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Eyüp Sarı, Etlik Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Erkan Çiçek, Destek Hizmetleri Başkanı Zübeyir Dedeoğlu, Etlik Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Metin Karan, Etlik Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Arslanoğlu, Bilkent Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mehmet Fettah Arıkan ile birlikte Eski Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasında hizmete girmesi planlanan merkezler için incelemelerde bulundu.

Türkiye’nin 10. ÇEMATEM’i olması planlanan merkezde, madde bağımlılıklarından kurtulmak isteyen çocuklarımıza sunulan tedaviler ile psikoterapiler, danışmanlık hizmetleri, eğitimler, el sanatları, sportif faaliyetler v.b. gerçekleştirilerek, gençlerimizin bağımlılıktan kurtarılması amaçlanıyor.

Çocuk-ergen bağımlılık rehabilitasyon merkezi ile birlikte çocuklarımızın topluma kazandırılması ve olabilecek nükslerin önlenmesi de hedefleniyor.

Aynı zamanda ayaktan erişkin bağımlılık rehabilitasyon merkezi sayesinde Ankara’da uyuşturucu ile mücadele alanında koruyucu-önleyici-tedavi edici ve rehabilite edici hizmetlerin büyük bir kısmı müdürlük bünyesinde gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu