Hastaneler

Bolu Fizik Tedavi Hastanesinde Yeni El Rehabilitasyon Ünitesi Açıldı

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Tüm Türkiyeden hasta kabul eden AİBÜ İzzet Baysal Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde (Merhum) Cahit ÖZDEMİREL anısına eşi Sayın Muazzez ÖZDEMİREL tarafından yaptırılan el rehabilitasyon ünitesi yapılan törenle açıldı.
360 yatağa sahip hastanenin rehabilitasyon alanında hizmete sunduğu bu ünitede, özellikle el fonksiyonlarını günlük yaşam aktivitesini yerine getirecek kadar kullanamayan kısmi felçli ve el yaralanması sonrası rehabilitasyon ihtiyacı olan hastaların yaşam kalitelerini yükseltmek ve beyin ekstremite koordinasyonu yanında el becerilerine de fonksiyonellik kazandırılmaktadır. Açılışa katılan Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Muhammed Emin DEMİRKOL “Böyle bir ünitenin açılmasına vesile olan sayın Muazzez ÖZDEMİREL hanımefendi başta olmak üzere tüm aileye, hastane yönetimine ve katkısı olan herkese teşekkür ederim. Bütün hastanelerimizde sağlık alanlarında hastaların beklentilerine uygun en verimli şekilde hizmet sunabilmesi gayesi içerisinde çalışmaktayız.” dedi.
Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Erdal DİLEKÇİ ise yaptığı açıklamada “Böyle bağışçılarımızın varlığı bizleri motive etmekte ve sağlık hizmetlerini iyileştirmeye yönelik azim ve motivasyonumuzu artırmaktadır. İnşaallah yakında kardiyolojik rehabilitasyon ünitemizi de hizmete sokarak özellikle rehabilitasyon ünitelerimizle Türkiye’nin sayılı hastaneleri arasında Bolu’muza ve adımıza yakışır önder hastane rolümüzü yürüteceğiz.” dedi.
Açılışın ardından Muazzez ÖZDEMİREL hanımefendiye İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Muhammed Emin DEMİRKOL tarafından plaket takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu