Sağlık Personeli Haber

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Çalışanları Kadro Bekliyor

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Hastane Bilgi Yönetimi Sistemi çalışanları uzun zamandır kadro beklemektedirler, fakat 696 nolu KHK ile taşeron olarak çalışan HBYS çalışanlarının bu hakları ellerinden alındı. Konu ile ilgili sosyal medyada HbysKamuda TaşeronKaldı hashtagi ile taleplerini Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’ya duyurmaya çalışıyorlar.

Kadroya alınmayan taşeron hbys çalışanlarından gelen tepkiler;
Eski hükümlülere, İzinde varsa izindekini de, askerde varsa askerdekini de kapsadığı gibi, eğitim şartına bakılmayacak, yaş şartına bakılmayacak asıl iş yardımcı iş ayrımına bakılmayacak dendiği halde NEDEN HBYS maddesi eklenerek Hastane Bilgi İşlem Personelleri Kadro dışı bırakıldı.4 Aralık 2017 itibariyle çalışan,1 gün çalışmış olsa bile kadro alırken 10-15-20 yıldır hastanelerde çalışan bilgi işlem personelleri neden alınmıyor.

696 sayılı KHK ya kimler HBYS maddesini ekleterek bilgi işlem çalışanlarının haklarını elinden aldı.Yoksa bazı yazılım firmalarının isteği üzerine mi konuldu bu madde. HBYS firmaları zor durumda kalır diye mi eklettirildi. HBYS firmaları şartnamede personel olduğu zaman kar oranı %20 iken, olmadığı zaman kar oranı %5 e düşeceği için mi bu madde konuldu.Birilerinin rantına kurban mı edildi HASTANE BİLGİ İŞLEM PERSONELLERİ.
Herkese amasız,şartsız kadro denirken, HBYS personelleri neden özellikle khk da belirtilerek kadro dışı kaldı.
Bilgi işlem personelleri bu haksızlığın giderilmesi için Akim, Bimer, Cîmer,Aile ve Sosyal Çalışma Bakanlığına başvurmasına rağmen maalesef bir sonuç elde edilememiştir.

Sayın bakanım verdiğiniz söz havada kaldı yaptığınız çalışma çalışma bakanlığı tarafından sümen altı edildi. Bu kadar insana söz verdiniz, umut verdiniz ama sonu gelmedi. yakışmadı bu hem size hem
@Akparti
ye bilesiniz..
HbysKamuda TaşeronKaldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu