Hastaneler

Karaman Devlet Hastanesinde Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Polikliniği

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

GETAT(Geleneksel Tamamlayıcı Tıp) POLİKLİNİĞİ

Karaman Devlet Hastanesinde akupunktur, kupa ve hacamat tedavisi hizmetlerinin verileceği geleneksel ve tamamlayıcı tıp (GETAT) polikliniği açılıyor.

Karaman Devlet Hastanesinde yeni bir poliklinik daha vatandaşların hizmetine sunuluyor. Geleneksek ve Tamamlayıcı Tıp, konusunda Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı programlarda eğitim alan hekimler tarafından uygulanacak.

Hastane yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “Modern tıbbi uygulamalarla geleneksel tıp yöntemlerini birleştirerek halkımızın merdiven altı sağlıksız uygulamalardan kurtarılması ve şifası için çalışmaktayız. Akupunktur ve kupa terapisi 5 bin yıllık geçmişi olan ve halkımız tarafından bilinen fakat birçok yerde işin ehli olmayan eski yöntemlerle yapılan bir uygulamadır. Hastanemizde bu tedavilerin uzman hekim tarafından yapılmasına olanak sağlanmaktadır. Burada yapılan tüm tedavilerin bilimsel olarak ispatlandığını ve modern tıbba alternatif olmadığını aksine tamamlayıcı niteliktedir. Poliklinikte ilk etapta akupunktur, kupa ve hacamat uygulaması yapacak olup ilerleyen zamanda tedavilerin çeşitlenecektir. Vatandaşlarımızın akupunktur ve hacamat konusunda işin ehli ve bakanlığın yetkilendirdiği doktorları tercih etmelerini öneriyoruz. Hastanemizde artık bu hizmet veriyor” denildi.

27.03.2019 Çarşamba günü Karaman Devlet Hastanesinde hizmete girecek olan GETAT polikliniği işlemlerinin bir kısmı SGK tarafından karşılanmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu