HastanelerŞehir Hastaneleri

Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Kadın Doğum Doktorları

İstanbul Şehir Hastanesi Kadın Doğum Doktorları

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Bugün sizlere hastanelerle ilgili internette en çok araştırılan konular arasında olan (Okmeydanı ssk hastanesi kadın doğum) İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Kadın Doğum Doktorları ile alakalı bilgiler sunmak amacıyla bir yazı hazırladık. Yazımızda İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi Kadın Doğum Doktorları isimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca Hastane ile ilgili kısa bir bilgide sunduk. (kaynak: saglikwebofis.com)

İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi

İstanbul Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi, 14.02.1971 tarihinde Beyoğlu Hastanesi adı altında 1000 ruhsatlı yatak sayısı ile hizmetine açılarak faaliyetini sürdürmeye başlamıştır. Hastane ilk hizmete açıldığı dönemde bazı kliniklerde tam, bazı kliniklerde yarım süre asistan yetiştirme yetkisi bulunmaktadır. Hastane 06.01.2005 tarih ve 5283 sayılı ” Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait sağlık birimlerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesine dair kanun” uyarınca, 18.02.2005 tarihinden itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş olup, ismi “Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’’ olarak değiştirilmiştir. (saglikwebofis.com) 3 Nisan 2020 tarihinde COVID-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden Cemil Taşcıoğlu’nun anısına isminin “Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi” olarak değiştirilmesine karar verilmiştir. Halen faaliyetlerini Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak bu isimle sürdürmektedir. “Bebek Dostu Hastane” ve “Bebek Dostu Yenidoğan” ünvanını taşıyan hastanede; annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda bilgi verilmektedir. (saglikwebofis.com) A Polikliniğinde, Yeni Bina Poliklinik katlarında, Çocuk Acil ve Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde “Emzirme Odaları” bulunmaktadır. Emzirme odalarında; oturma grupları, alt değiştirme yerleri mevcuttur. 2009 yılının Mart ayından itibaren Hekim Seçme Logosunu alarak “Hekim Seçme Uygulamasına” başlamıştır.

Kadın Hastalıkları Ve Doğum Kliniği

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği 1977 yılından beri uzmanlık eğitimi vermektedir.  Jinekoloji servisinde 35 yatak, Doğumhane ve Doğum Sonu Servisinde ise 25 yatak olmak üzere; toplam 60 yatak ile 7/24 hizmet verilmektedir. (saglikwebofis.com) Klinik hizmetlerinde 3 ameliyathane,  1 müdahale odası kullanılmaktadır.

Kadın Genital Kanserleri ile ilgili Jinekolojik Onkolojik Ameliyatlar, Myom, Yumurtalık Kisti, Endometriozis, Dış Gebelik, Apse  nedeniyle yapılan Jinekolojik  Ameliyatlar, Rahim ve Mesane Sarkması, idrar kaçırma nedeniyle yapılan  ürojinekolojik ameliyatlar   açık veya laparoskopik yöntemle   yapılmaktadır. Uterus içi  patolojilere ise   histeroskopi ile müdahele edilmektedir. Sezaryen doğum, Normal ve Müdahaleli doğum gerçekleştirilmekte, doğum sonu kanamalara  medikal, gereğinde  cerrahi olarak müdahele edilmektedir. (saglikwebofis.com) Amniyosentez, Kordosentez, Koryonik Villus Biyopsisi ve İntrauterin Transfüzyon gibi perinatolojik işlemler yapılmaktadır.

Sekiz  poliklinik odasında hafta içi her gün  8.30- 16.20 saatleri arasında  randevulu olarak,  normal  gebe muayenesi ve takibi ,  riskli gebelik muayenesi ve  takibi, ikili ve üçlü tarama testleri, 18-22 haftalık ayrıntılı gebelik Ultrasonografisi, Jinekolojik Muayene, Servikal Smear  testi ve  Kolposkopi  yapılmaktadır. Acil kadın – doğum polikliniğinde ise 7/24 hizmet sunulmaktadır. Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Yan Dal Eğitim Kliniği olarak hizmet vermektedir.                                                      

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Doktorları

PROF DR. VELİ MİHMANLI
DOÇ.DR. SİMTEN GENÇ
UZM.DR. AHMET KILIÇKAYA
UZM.DR. ARMAN KEGAM YERAMYAN
UZM.DR. AYDIN KILINÇ
UZM.DR. BAŞAK CINGILLIOĞLU
UZM.DR. ELİF DİLASA PALA KÖSE
UZM.DR. EMİNE PAŞMAKOĞLU
UZM.DR. EMİNE UFUK BÜYÜKKAYA ÖCAL
UZM.DR. ERHAN AKTÜRK
UZM.DR. FATİH ŞAHİN
UZM.DR. FATMA NUR ÇETİNKAYA
UZM.DR. HELİN BAĞCI
UZM.DR. HİCRAN ACAR ŞİRİNOĞLU
UZM.DR. HÜSEYİN TURHAN ÖZKAN
UZM.DR. NAZİRE ERASLAN USTA
UZM.DR. NESLİHAN BADEMLER
UZM.DR. RAMAZAN ADAN
UZM.DR. SAVAŞ ÖZDEMİR

İstanbul Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi İletişim

Adres:Darülaceze Cad. No:27 Şişli / İSTANBUL
Telefon: 0212 314 55 55

Kaynak: saglikwebofis.com

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu