Atamalar-Yeni Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sağlık Bakanlığı 2 bin 302’si hemşire ve 606’sı sağlık teknikeri olmak üzere ebe, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist ve sosyal çalışmacı unvanlarında 3 bin 250 personel alımı yapacağını duyurdu. Adaylar tercihlerini 16 Haziran – 22 Haziran tarihleri arasında yapacaklar.

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada,

“İstanbul’daki sağlık tesislerimizde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 3 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

Alımlar, 2 bin 302’si hemşire ve 606’sı sağlık teknikeri olmak üzere ebe, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist ve sosyal çalışmacı unvanlarında olacak.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayımlandıktan sonra adaylar tercihlerini 16 Haziran – 22 Haziran 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

Sözleşmeli sağlık personeli alımı duyurusu için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet sitelerini takip ediniz.

Ayrıca, 108’i temizlik hizmetleri, 113’ü bakım ve onarım hizmetleri ve 29’u koruma ve güvenlik hizmetlerinde görev yapmak üzere 250 sürekli işçi alıyoruz.

İşçi alım duyurusu için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İŞKUR internet sitelerini takip ediniz.

Yeni atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Hayırlı olsun” denildi.

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı

SAĞLIK BAKANLIĞI 3 BİN PERSONEL ALIMI TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI
ÖSYM’nin internet sitesinden, Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/8 Tercih Kılavuzu yayımlandı. ÖSYM’nin duyurduğu Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu ile aranan şartlar ve başvurularının nasıl, nereden yapılacağı da bildirildi. Buna göre, Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL, NEREDEN YAPILIR?
Adaylar, tercihlerini bugünden itibaren 22 Haziran’a kadar yapabilecek. Tercih işlemleri, 22 Haziran 2020 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

İşte, ÖSYM kılavuzu ile adım adım Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu ve şartları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu