Atamalar-Yeni Personel Alımı

Sürekli İşçi Alımı

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Sürekli İşçi Alımı başladı, alımlarla ilgili tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü 4-D sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere bay, bayan güvenlik personel alımı yapılacak.

Alımlar İŞKUR Aracılığıyla Yapılacak

Yapılacak 4-D sürekli işçi alımı 4857 sayılı İş Kanunu ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.

Başvuru niteliklerini sağlayan adaylar başvurularını, 08/02/2021-12/02/2021 tarihleri arasında www.iskur.gov.tr, esube.iskur.gov.tr, Alo 170 ve e-devlet üzerinden online olarak başvuru yapabilecektir.
Sürekli işçi alım ilanına dair tüm ilan ve duyurular Üniversite web sayfasından http://www.bingol.edu.tr/tr yapılacaktır.

Sürekli İşçi Alımı başvurusu için gerekli özel şartlar:

1-En az ortaöğretim (lise ve dengi) en fazla Önlisans mezunu olmak.

2- 5188 sayılı kanun gereği özel güvenlik eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle özel güvenlik eğitim sertifikasının dolmasına en az 1 (bir) yıl kalmış olmak.

3-18 yaşını tamamlamış olmak, 31 yaşından gün almamış olmak.

4-Üniversitemizin tüm birimlerinin iç ve dış mekânlarında vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.(Başvuru yapan tüm adaylar Üniversitenin tüm işyerlerinde vardiyalı ve dönüşümlü çalışma düzenini peşinen kabul etmiş sayılır)

5-Belgelendirmek şartıyla ilan başlama tarihi itibari ile Bingöl ilinde ikamet ediyor olmak.

6-İlana başvuran adayların en az 170 cm boyunda olması gerekmektedir. (Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların, aile hekimliği veya ilgili sağlık kuruluşlarından istenilen boy ölçülerine sahip olduklarını dair belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir.)

7- Silahlı “Özel Güvenlik Kimlik Kartına” sahip olmak,

8- Göreve başlamaya hak kazanan personelin güvenlik görevini yapmaya engel olacak vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmadığını tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından alacağı sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekmektedir. 9- Askerliğini yapmış olmak, Muaf veya Tecilli Olmak.

Sürekli İşçi Alımı İçin Başvuru ve Kura İşlemleri

1) Başvuru niteliklerini sağlayan adaylar 5 (beş) gün sürecek başvuru süresi içerisinde www.iskur.gov.tr, esube.iskur.gov.tr, Alo 170 ve e-devlet üzerinden online olarak yapılacaktır Online başvurular dışında şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
2) İŞKUR tarafından kura çekimi yapılmak üzere, Üniversitemize gönderilen başvuru listesinde yer alan başvuru sahipleri arasından 18 Şubat 2021 Perşembe günü saat 11.00’de Üniversitemiz Rektörlüğünde, ilan edilen açık iş sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve 4 (dört) katı kadar yedek aday, noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir.
3) Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 5 inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.
4) COVID-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle kuranın yapılacağı salona kura işleminde görevli personel haricinde herhangi bir aday alınmayacaktır. Noter kurası Üniversitemiz sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacaktır.

Sürekli İşçi (Güvenlik Görevlisi) Alım İlanları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu