Sağlıklı Yaşam

Dr. Semih Tareen;”Kan kanserinde Yüzde 54 Başarı Sağlandı

Tanıtım (birbildigimvar.com) Bir Bildiğim Var

Amerika Birleşik Devletleri’nde Viroloji ve Biyoteknoloji Uzmanı olarak çalışan Dr Semih Tareen, hastanın kendi kanı üzerinde gerçekleştirilen tedavi yönteminden başarı sağlandığını ve işlemin hastaların yüzde 54’ünde işe yaradığını söyledi.

Çağımızın en önemli hastalıkları arasında kanser ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. NTV’nin haberine göre Amerika Birleşik Devletleri’nde Viroloji ve Biyoteknoloji Uzmanı olarak çalışan Doktor Semih Tareen, FDA Amerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu büro tarafından onaylanan kan kanseri tedavi yöntemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

YÜZDE 54’TE BAŞARI SAĞLANDI

2014 yılından bu yana tedavi üzerinde çalıştıklarını belirten Viroloji ve Biyoteknoloji Uzmanı Doktor Semih Tareen, hastanın kendi kanı üzerinden gerçekleştirilen tedavi yönteminin yüzde 54 başarı sağlandığını belirtti. Tedavi yöntemi hakkında bilgi veren Taaren, şunları söyledi: Kan kanserine karşı etkili. Viroloji ve Biyoteknoloji Uzmanı Doktor Semih Tareen’in 2012’den bu yana üzerinde çalıştığı tedavi, hastanın kendi kanı üzerinden yapılıyor. Bu tedavi belli lenfoma kanserleri için onaylandı. Büyük B hücre kanserleri için. Bu tedavide kanserli hastanın kanını topluyoruz. T hücreleri denilen alyuvarlarına, kal denilen geni aktarıyoruz. Bu hücreleri laboratuvarda çoğalttıktan sonra hastaya aktarıyoruz. Bu kemoterapi ve radyoterapi değil, radyasyon yok. Tedavi gören hastaların yüzde 54’nde kanser hem yok oldu hem de o süreç geri gelmedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu